به گزارش روابط عمومی مرکز ملی تحقیقات فرآوری آبزیان، شنبه مورخ 20 آبان 1402 دانشجویان گروه شیلات دانشگاه کردستان از مرکز بازدید نمودند.
ابتدای بازدید نشست علمی با مدیرگروه، اساتید و دانشجویان گروه شیلات جهت آشنایی با فعالیت های علمی- ترویجی مرکز برگزار شد. طی این نشست دکتر آل بوفتیله عضو هیئت علمی مرکز توضیحاتی را در ارتباط با اهدف توليد و بهره برداري بهینه از آبزيان با توجه به وجود پتانسیل های تحقیقاتی مرکز، تنوع بخشي فرآورده هاي دریایی با تاكيد بر استفاده از آبزيان پرورشي و دريايي کم مصرف و ارزان قیمت، معرفي انواع فرآورده هاي باارزش افزوده از زائدات و دور ريز آبزيان، ضوابط و اجرای قراردادهای پژوهشی با مراکز تحقیقاتی، بخش صنعت و دانشگاه ها، پروژه های مصوب و در حال اجرا مرکز ارائه نمود. همچنین با اشاره به تولید مشارکتی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور و شرکت الماس آدرین پارس، تولید محصولات آماده مصرف و یا آماده پخت و تولید محصولاتی مانند ناگت ماهی و میگو به منظور تامین تقاضای مصرف کنندگان با سلیقه‌های مختلف و افزایش مصرف سرانه آبزیان کشور را از اهداف و سیاست های این همکاری مشترک برشمرد. در ادامه در ارتباط با مباحث عمرماندگاری محصولات، مواداولیه و قیمت نهایی محصولات دریایی توسط اساتید گروه شیلات پرسش و بحث و تبادل نظر شد. سپس دکتر محمدی، مدیرگروه شیلات به برنامه ها و استراتژیک های دانشگاه کردستان در ارتباط با ارتقاء آزمایشگاه ها و ارتباط با بخش خصوصی و اجرا اشاره نمود و تعاملات ملی و بین المللی را از اهداف دانشگاه مطرح کرد. همچنین خواستار انعقاد تفاهم نامه با مرکز در راستای اجرای پروژه های تحقیقاتی مشترک شد. ایشان ضمن قدردانی از مدیریت، محققین و کارشناسان مرکز، موفقیت مرکز ملی تحقیقات فرآوری آبزیان را در پژوهش های علمی و ترویجی، نقش موثر مدیریت مرکز در تصمیم گیری های سازمانی و تعاملات قوی با صنایع و مراکز تحقیقاتی دانست. در پایان نشست هریک از دانشجویان پرسش های خود را در حوزه فرآوری آبزیان مطرح و به سوالات پاسخ داده شد.
در حاشیه بازدید دانشجویان از خط تولید فرآورده های متنوع شیلاتی شرکت الماس آدرین پارس، فرآیند انجماد، بسته بندی محصولات، ماشین آلات و آزمایشگاه های تخصصی مرکز و نحوه کنترل کیفیت محصولات دیدن نمودند.